Sophie Kinsella "Wyznania zakupoholiczki"

Wyznania zakupoholiczki - Sophie Kinsella

Sophie Kinsella (czyli Madeleine Wickham), brytyjska autorka, zadebiutowała w wieku 24 lat powieścią „The Tennis Party”. Pracowała wówczas jako dziennikarka, zajmując się sprawami finansowymi. W 2000 r. na listy bestsellerów trafiły „Wyznania zakupoholiczki”, podbijając serca czytelników na całym świecie. W ciągu ostatnich lat powstało pięć kolejnych części serii o zakupoholiczce.

 

Główna bohaterka powieści, Rebeka Bloomwood, ma 30 lat i nadal mieszka ze współlokatorką. Pracuje w czasopiśmie „Korzystne Lokaty”, choć finanse tak naprawdę jej nie interesują. Jedynym, co ją naprawdę uszczęśliwia, są zakupy. Zna na pamięć ceny markowych ubrań i nie potrafi przejść obojętnie obok żadnej wyprzedaży. Gdy okazuje się, że na karcie kredytowej ma dość pokaźny debet, specjalistka od spraw finansowych postanawia zacząć oszczędzanie. Oczywiście rozpoczyna je od zakupów. Potrzebuje przecież odpowiedniego poradnika, nowego notesu do zapisywania wszystkich wydatków, książki kucharskiej oraz zestawu przyborów kuchennych i przypraw (gotowanie w domu jest tańsze). Wysiłki Rebeki nie przynoszą jednak oczekiwanych rezultatów, a z banku napływają kolejne upomnienia. Plan Mniej Wydawać zostaje więc zastąpiony planem Więcej Zarabiać, ale to również nie jest takie proste. Gdy nielubiany kuzyn przyjaciółki zaprasza ją na randkę, chce odmówić, lecz widząc jego nazwisko na liście najbogatszych kawalerów do wzięcia, zmienia zdanie. Czy ukrywanie prawdy jest odpowiednią taktyką, która zapewni bohaterce wyjście z finansowego dołka?

 

„Wyznania zakupoholiczki” to sympatyczna, pełna humoru powieść. Napisana lekkim stylem, czyta się bardzo szybko i przyjemnie. W sam raz na gorące letnie wieczory.

 

Polecam :)

Źródło materiału: http://ogrodksiazek.blogspot.com/2012/08/sophie-kinsella-wyznania-zakupoholiczki.html