Margaret Mason "Poradnik dla bloggerów"

Poradnik dla bloggerów. 100 pomysłów na ciekawy blog - Margaret Mason

Każdy autor bloga przynajmniej raz złapał się na tym, że nie ma zielonego pojęcia, o czym napisać (a jeśli nie, to jeszcze wszystko przed tobą). Margaret Mason prowadzi dwa blogi: poświęcony zakupom Mighty Goods (http://mightygoods.com/) oraz prywatny, Mighty Girl (http://mightygirl.com/). Tygodniowo odwiedza je łącznie ok. 50 tys. czytelników!

 

"Poradnik dla bloggerów" to zbiór porad i pomysłów, które mają nam pomóc w prowadzeniu ciekawego bloga i przyciągnięciu uwagi większej liczby odbiorców. Oprócz rzeczy oczywistych, jak regularne, systematyczne pisanie nowych postów czy zrezygnowanie z opisywania krok po kroku każdej czynności kolejnego nudnego dnia, znajdziemy tu również bardziej konkretne rady wraz z przykładami. No właśnie. Co byś zmienił, gdybyś rządził światem? Może tak jak cytowana przez autorkę Heather Powazek Champ wydałbyś dekret, żeby wszystkie rolki papieru toaletowego wieszać we właściwy sposób? Nie? Masz lepszy pomysł? Świetnie - koniecznie o tym napisz. Możesz także czerpać inspirację z rozmów z małymi dziećmi czy swoich starych zeszytów. Podziel się z czytelnikami swoją pasją, sfotografuj i opisz coś, co kolekcjonujesz, przeprowadzaj wywiady...

 

Jeśli prowadzisz bloga i czasem brakuje ci pomysłów na posty, w tej książeczce na pewno znajdziesz jakąś inspirację. Nie wszystkie zaprezentowane w niej pomysły uważam osobiście za trafione, ale mimo wszystko polecam. Mała, poręczna i z humorem :)

Źródło materiału: http://ogrodksiazek.blogspot.com/2012/10/margaret-mason-poradnik-dla-bloggerow.html