Fiammetta de Cesari "Klasyczny savoir-vivre"

Klasyczny savoir-vivre - Fiammetta de Cesari

Każdy z nas spotyka się w życiu z różnymi sytuacjami. Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak powinniśmy się zachować, żeby nie tylko swoim zachowaniem nikogo nie urazić, ale także wywrzeć pozytywne wrażenie na innych. Stosując się do zasad dobrego wychowania, zaskarbimy sobie nie tylko sympatię otoczenia, ale także szacunek. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości z pomocą przychodzą nam fora internetowe, portale z poradami oraz, oczywiście, poradniki - jak ten autorstwa Fiammetty de Cesari.

 

W tej podręcznej książeczce znajdziemy podstawowe wskazówki dotyczące powitań, rozmów, przyjmowania gości czy podróży środkami publicznego transportu. Poznamy również ogólne zasady nakrywania do stołu i rozsadzania gości oraz ubierania się. Mężczyznom radzi się na przykład:

Jeśli przekroczyłeś trzydziestkę, nie noś kapeluszy z czarnej skóry i pamiętaj, że czarny skórzany płaszcz upodobni cię do gestapowca z wojennego filmu.

 "Klasyczny savoir-vivre" porusza także kwestie związane z takimi wydarzeniami, jak chrzest, Pierwsza Komunia Święta, zaręczyny, ślub oraz żałoba. Podaje ponadto przykładowe listy podarunków na różne okazje, ze szczególnym uwzględnieniem kwiatów.

 

Książka Fiammetty de Cesari to niezwykle przydatny zbiór wskazówek dotyczących różnych aspektów życia społecznego. Ciekawie napisana, momentami zabawna, ale przede wszystkim pouczająca. Osobom chcącym poznać podstawy savoir-vivre'u - polecam.

Źródło materiału: http://ogrodksiazek.blogspot.com/2012/11/fiammetta-de-cesari-klasyczny-savoir.html