Sophie Kinsella "Miłość w stylu retro"

Miłość w stylu retro - Sophie Kinsella

Tym razem postanowiłam spróbować czegoś innego i zmierzyć się z audiobookiem. Szczerze mówiąc, miałam pewne opory. Kiedy miałam jakąś książkę przed sobą w formie drukowanej, jednoczesne słuchanie jej bardzo mnie irytowało. Głównie dlatego, że zanim lektor uporał się z jednym zdaniem, byłam już wzrokiem o wiele dalej. Tym razem zaopatrzyłam się wyłącznie w nagranie i muszę przyznać, że była to dobra decyzja.

 

Główną bohaterkę, Larę Lington, poznajemy w dość trudnym dla niej momencie. Właśnie zostawił ją chłopak, o czym powiadomił ją mailem, nie podając w dodatku powodu rozstania. Jej wspólniczka i zarazem najlepsza przyjaciółka, Natalie, wyjechała na Goa, poznała tam faceta i oznajmiła, że nie wie, kiedy wróci. Lara została zatem zupełnie sama z problemami firmy i oczywiście nie ma pojęcia, jak je rozwiązać. Jakby tego jeszcze było mało, rodzice zmuszają ją do udziału w pogrzebie ciotecznej babki, Sadie. Okazuje się, że rodzina wiedziała o niej tylko tyle, że miała 105 lat. Nagle, w samym środku nudnej uroczystości, Lara dostrzega przed sobą młodą, nieznajomą dziewczynę. Nikt poza nią jej nie widzi ani nie słyszy. To duch ciotecznej babki Sadie! Gdy zjawa orientuje się, co się dzieje, stanowczo domaga się, by Lara wstrzymała pogrzeb i odnalazła jej naszyjnik. Tak długo wrzeszczy jej do ucha, aż dziewczyna zgadza się jej pomóc. Ta decyzja wiele zmieni w jej życiu.

 

"Miłość w stylu retro" to wciągająca, przezabawna opowieść. W końcu duch dziewczyny z lat dwudziestych, który uznał, że dostał szansę, by ostatni raz zabawić się na tym świecie, nie może być nudny. Zwłaszcza, gdy oznajmia, że zobaczyła w jakimś biurze przystojnego mężczyznę i koniecznie chce pójść z nim na randkę. W ciągu tych niemal 15 godzin nagrania nie nudziłam się ani przez chwilę. Wsłuchując się w głos Joanny Jabłczyńskiej, przeniosłam się na ten czas do innego świata. I chętnie zostałabym w nim jeszcze dłużej.

Polecam!

Źródło materiału: http://ogrodksiazek.blogspot.com/2013/02/sophie-kinsella-miosc-w-stylu-retro.html