Małgorzata Rozenek i Anthea Turner - perfekcyjne panie domu

Perfekcyjna pani domu - Anthea Turner, Edyta Basiak Perfekcyjna Pani Domu - Małgorzata Rozenek

Program "Perfekcyjna pani domu" zainteresował mnie już dawno. Najpierw w wersji brytyjskiej, ostatnie miesiące przekonały mnie również do produkcji polskiej. Dlatego kiedy trafiłam na książkę, od razu postanowiłam ją przeczytać. Spodziewałam się kompendium wiedzy na temat sprzątania i dbania o dom - porad z programu zebranych w jednym miejscu.

 

Publikacja Małgorzaty Rozenek zorganizowana jest według poszczególnych pomieszczeń: przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka oraz balkon i taras. Przy każdym z nich zamieszczono porady odnośnie jego "odgruzowania" i organizacji. Osobny rozdział poświęcono sprzątaniu - znajdziemy w nim wskazówki dotyczące środków czystości, ściereczek, mopów, szczotek, mycia podłóg i okien, ścierania kurzu czy odkurzania. Tekst uzupełniają piękne fotografie i schematy.

 

Poradnik Anthei Turner prezentuje się trochę inaczej. Tworzy go 19 lekcji kompleksowo omawiających kwestie zarządzania domem. Znajdziemy w nim nie tylko informacje na temat sprzątania, wywabiania plam i urządzania własnego gniazdka, ale również takich spraw jak konserwacja i naprawy, bezpieczeństwo, przyjmowanie gości czy gotowanie.

 

"Perfekcyjna pani domu" Anthei Turner zawiera dużo więcej porad i wskazówek na temat prowadzenia domu. Mimo że jest całkowicie pozbawiona ilustracji, to cenna lektura dla każdej gospodyni. Książka Małgorzaty Rozenek także ma swój urok i zapewnia solidną dawkę wiedzy, skupia się jednak głównie na zasadach organizacji przestrzeni. Polecam obie, choć dopiero połączenie tych dwóch książek pozwoliłoby stworzyć poradnik perfekcyjny.

Źródło materiału: http://ogrodksiazek.blogspot.com/2016/04/magorzata-rozenek-i-anthea-turner.html